2016 Yaz Perde Renkleri Modası

2016 Yaz Perde Renkleri Modası
26 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 648 kez okundu.

2016 Yaz Perde Renkleri Modası

2016 başladı da nisan ayının sonuna geldik bile bir solukta. İlkbaharın sonları yaklaştıkça evlerine düşkün olan ve dekorasyon modası ile yakından ilgilenen kadınları ayrı bir heyecan sarar.

Yazın yaklaşmış olması insanların hem kendilerinde hem de sahip oldukları değerli eşyaları ve mülklerinde değişiklik yapma ihtiyaçlarını doğurur. Yapılan araştırmalarda yılın en çok alışveriş yapılan dönemlerinin mayıs ve eylül ayları arasında olduğu saptanmıştır. Tabi ki alışveriş dediğimizde ilk akla gelende kadınlarımız oluyor. Değişiklik yapmaya öncelikle kendilerinden başlayıp sonrada bütün bir eve yayarlar genelde. Bu ütünün modası geçti, geçen gün Arzu hanımlarda gördüğüm tost makinesi tam aradığım türden, koltuk takımımız sence de artık eskimedi mi ? Bu diyaloglar sanırım hepimizin karşılaştığı türden. Evde yapılabilecek ve evinizin çehresini bir anda tamamıyla değiştirebilecek değişikliklerden biride perdelerdir.

Biz erkeklere göre genelde perdenin evde bulunma nedeni dışarıdan içerisinin görünmesini engellemesidir. Kısa ve net aynı zamanda işlevsel daha ne olsun ? Fakat bir kadın için çok şey ifade eder perdeler. Dışarıdan bakıldığında evin gözüdür perde. Hem şık hem gösterişli hem de işlevsel olmalı. Günler, arkadaş toplantıları, akrabaların ziyaretlerinde hep konuşulur perdeler. Bu yüzden de önemlidir bir kadın için.

Bizde bu yıl araştırdık ve 2016 yazına hangi renk perdelerin damgasını vuracağını sizler için bulduk.

Öncelikle bu yazın diğer yazlardan biraz daha sıcak olacağını hatırlatalım okurlarımıza. Küresel ısınmanın olumsuz etkilerinden birisi de bu ve uzmanların yaptığı açıklamalara göre ortalama 0,5 ile 1 derece daha sıcak olacak bu yaz. Bu yüzden kullanacağımız perdelerin hem işlevsel hem de şık olmasını istiyorsak biraz daha koyu renklere yönelmemiz gerektiğini hatırlatalım. Özellikle mor ve leylak tonları öne çıkıyor bu yaz. Öncelikli diğer renkler pembe, turkuaz ve yeşil tonları. Rengarenk bir yaz bizi bekliyor sonucuna da ulaşabiliriz böylelikle. Düz renk ve sade perdelerin modasının geçtiğini söylersek abartmış olmayız. Özellikle 3-4 renkten oluşan perde modelleri çok tercih edilecek ve kullanılacak bu yaz.

Sıkı ve güzel bir yaza başlamak için önce kendinizde sonrada evinizde ufak değişiklikler yapın bu sene. Kaldırın beyaz perdelerinizi. Renk getirin hayatınıza ve evinize. Bu değişiklik iyi gelecektir sizlere. Keyifli alışverişler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git