Bahçe Dekorasyonu İçin Aksesuar Önerileri

Bahçe Dekorasyonu İçin Aksesuar Önerileri
20 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 702 kez okundu.

Bahçe Dekorasyonu İçin Aksesuar Önerileri

Bahçe dekorasyonu aslında çok önemlidir. Evinize misafir gelen veya evinizin önünden geçen herhangi birinin ilk göreceği yer bahçedir bunun için renk uyumunun ve dizaynın en önemli olduğu yerlerden biridir. Hepimizin aklında dekorasyon fikirleri vardır arkadaşlarınızı kıskançlığından çatlatacak kadar güzel fikirler.

Bahçe dekorasyonu tek bir bölüm veya tek renk olarak yapılmamalıdır. Çünkü bahçe yazların mangal eğlenceleri, akşamüstlerinin kahve keyifi, yorgunlukta hamak eğlencesi yapılacak yerdir. Bu yüzden bahçe dizayn edilirken bu yapılacaklar için bölüm bölüm ayrılmalı , farklı renkler ve tarzlar kullanılmalıdır.

Örnek vermek gerekirse arkadaşlarınızla oturup hem muhabbet edip hemde kahvenizi yudumluyacağınız yerin rengarenk olması gerekiyor ki yapılacak muhabbet o kadar renkli ve eğlenceli olsun. Kim ister siyah renk ile dizayn edilmiş bir bahçede eğlenceli muhabbet etmek? Kimse istemez. İnsanların bakışını ve fikirlerini yansıtan renklerdir. Ne kadar renkli bir bahçeniz olursa o kadar eğlenceli vakit geçirir ve arkadaşlarınızdan beğeni toplarsınız.

Bahçenin olmazsa olmazlarından bir öğesi çiçektir. Rengarenk çiçeklerdir. Bir bahçede ne kadar rengarenk çiçek kullanılırsa o kadar şık ve dikkat çekici olur. Mutlaka bahçe dizayn ederken çiçek köşesi yapmayı unutmayın.

Hamak eğlencesi yapacağınız köşenin mobilya renkleri tatlı tonda koyu olması gerekiyor.
Aralarda renkli şeylerde olmalı ki dinlendirici bir ortam oluşsun. Hamak renginiz muhakkak “beyaz” olmalı çünkü beyaz saflığın ve temizliğin simgesidir üstünde yatan kişinin dinlenmesini ve kötü enerjiyi atmasını sağlar. Hamağın kurulucağı yerde muhakkak ağaç olmalı ki yatan insan gökyüzünü ağaç yapraklarının arasından görsün içindeki sıkıntıyı ve stresi atsın.

Mangal eğlencesi yapacağınız köşenin dizaynı gerçekten önemlidir. Öyle bir mangal seçmelisiniz ki ne bahçede sırıtmalı ne de ortada olmalı işte burda size yardımcı olacak örülü mangaldır.Örülü mangal adeta bir taş fırını andırsada mangaldır hem şık dizaynı hem de dikkat çeken bir görüntüsü vardır. Bahçedeki misafirlerinizin üstüne duman gelmesini engeller ve is kokusu yapmaz. Bunu gören arkadaşlarınız sizi daha çok kıskanacak ve imreneceklerdir. Hepsini okudunuz artık sizde bu bilgiler ile güzel ve dikkat çekici bahçe sahibi olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git