Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkon Dekorasyon Fikirleri
24 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 629 kez okundu.

Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkonlarımız, yoğun iş saatleri altında çalıştıktan sonra stresli bir şekilde evimize Geldiğimizde temiz hava alabileceğimiz, dinlenebileceğimiz ve huzurlu vakit geçirebileceğimiz Bir alandır.

Kişi balkona adımını attığında rahat bir koltuk veya sandalye, güzel kokulu çiçekler ve yanında Kahvesi de olduğunda keyifli saatler geçireceğine eminim. Bu yüzden balkon dekorasyon fikirlerinin en başında çiçek ve bitkiler geliyor. Tabi ki doğru toprak ve doğru saksı çok önemli. Balkonunuzu, bulunduğu açıya göre dizayn etmelisiniz ve renklere çok önem vermelisiniz Nitekim renklerin insan psikolojisine etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Küçük balkonlar için ahşap sandalyeler daha uygundur zira zaten ufak olan balkonumuzu birde koltuk koyarak daha da ufaltmanın bir anlamı yok. Özellikle balkonunuzda sabit bir duvara ahşaptan bir çit yaparak ve bölmelere ayırarak çiçeklerinizi yerleştireceğiniz bir sistem hazırlayabilirsiniz. Masa önerisi olarak da pratik balkon masası veya katlanabilir bir masa önerimdir.

Çiçek ve çeşitli bitkilere bolca yer vermemiz gerektiğinden, gereksiz eşyaların huzur yuvamızda yer kaplamasını istemeyiz. Işıklandırmaya gelince , eğer balkonunuzda kitap okumayı seviyorsanız üstten bir ışıklandırma gerekir, lakin bir sohbet ortamı oluşturmak istiyorsanız masanızın yanında bir bölgeye loş ışıkta bir lamba yerleştirip, bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Eğer bir terasınız varsa daha şanslı olduğunuzu söylemek isterim, geniş bir alana sahipsiniz ve vakit geçirmek daha uygun bir yer düşünemiyorum. Ek olarak kış mevsimlerinde balkonunuza bir erzak bölmesi yapabilir ve buzdolabınıza sığmayan erzaklarınızı balkonunuzda muhafaza edebilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak ve önerileri de dikkate alarak özene bezene hazırladığınız yaşam alanınız, değişime her zaman açıktır.

Ruh halinize göre hangi renkte karar verdiyseniz, size hangi ortam daha çok huzur veriyorsa, onda karar vermeniz en önemlisidir. Yeni dünya düzeninde ve inşaat sektöründe geleceğin en önemli mimari yapılarına sahip olacak olan balkonlarımız, gelecekte en çok vakit geçirdiğimiz alanların başında gelecektir. Bu yüzden, balkonlarımızı kullanılmayan eşyaları koymaktan daha çok çiçeklerle ilgilenmek, temiz hava almak, huzurlu vakit geçirmek amacıyla kullanırsak, bu hem ruhumuz, hem de sağlığımız adına bizim için daha kârlı olacaktır.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git