Bebek Patik Örneği

Bebek Patik Örneği
3 Mart 2014 tarihinde eklendi, 2.473 kez okundu.

Bebe mavisi bu sezon çok moda. Bizde sizler için bebe mavisi renginde patik bulduk. Yapılışı ise oldukça basit.

Renk seçimi size kalmış tabi ama bebe mavisi bir patiğiniz mutlaka olmalı. Ebatlarını biraz büyüterek kendinize uygun da yapabilirsiniz.

YAPILIŞI

Patik: Tabandan başlanarak örülür.

1 sıra: 12 adet zincir çekilir. üzerine başlama yerinden itibaren 1 zincir çekilir,içine 3 sık iğne yapılır. sonraki 10 zincir içine her zincire 1 er sık iğne yapılır. 12. zincir içine 3 sık iğne yapılır. zincirin diğer tarafına da 10 sık iğne yapılıp sıra tamalanır.

2 sıra : her sık iğne üzerine 1 er sık iğne yapılırken 12 zincirin her iki ucunda her sırada aynı şekilde artış yapılır. patik boyu 6 cm örülerek patiğin ön tarafında bulunan 11 sık iğnenin üzerine 11 adet 2 li trabzan yapılır. son ilmekleri bir defada toplanır kalan diğer tarafı sık iğne yapılıp bitirilir.

Patiğin Bilek Kısmı Yapılışı

1 sıra: 6 zincir çekilir patiğin ön ortasına eklenir. 3 zincir çekilir trabzanların üzerine 1 er sık iğne yapılır. 3 zincir çekilir. her sık iğne üzerine 1 er trabzan yapılarak ön ortasına gelinir.

2 sıra: 2 zincir çekilip geri dönülür her trabzan üzerine 1 er trabzan yapılır. ön ortasında çekilen 3 er zincirlerin içine 3 er trabzan yapılır. alt sıradaki 6 zincirin üzerine 5 adet trabzan yapılır. 2 zincir çekilip geri dönülür.

3-4 sıra: her trabzan üzerine 1 er trabzan yapılarak patik bitirilir. yan taraflarına 2 şer adet düğme dikilir. Trabzan araları ilik olarak kullanılır.

161-152-no

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git