Çocuk Örgü Kazak Modelleri

Çocuk Örgü Kazak Modelleri
15 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 3.850 kez okundu.

Çocuklar için hazırlanan kazak modellerinde sıra.  Bu örgü modellerini ister yazın, isterseniz de kışın kullanabilirsiniz. Örgünün sağlamlığı ve kalitesi nedeniyle ördüğünüz bu kazak modellerini kuşaktan kuşağa aktarabilirsiniz.

 Çocuk Örgü Kazak Yapılışı

Arka: İstediğiniz renk iplik ile şişe 72 ilmekle başlayın, 7 cm dörtlü lastik, 4 düz örgü 4 ters örgü örün, sonra düz örgü örün. Örgü lastikten sonra 21 cm de kol oyuntusu için her iki kenardan 6 defa 2 sırada bir, 1 ilmek kesin. Kol oyuntusundan sonra 14 cm de yaka için örgüyü ortalayın, önce sağ yaka oyuntusunu -10-1-1-1 seklinde 2 sırada 1 keserek yapın. Yaka oyuntusundan sonra 2 cm. olduğunda ilmek/eri bir defada kesin, sonra sol yakayı aynı şekilde ters yönde yapın.
Ön: İstediğiniz renk iplik ile şişe 72 ilmek atın, 7 cm dörtlü lastik 4 düz , 4  ters örgü örün, sonra düz örgü örün. Lastikten sonra 11 cm olduğunda sıra basından itibaren 44 ilmeği haroşa diğer ilmekleri düz örgü örün, aynı isleme 6 harosa, sırası oluncaya kadar devam edin.

Kol oyuntusundan sonra 4 cm olduğunda ortadan 16 ilmeği harosa, diğer ilmekleri düz örgü olarak örün. Aynı işlemi 8 haraso sırası (5 cm) oluncaya kadar devam edin, son harosa sırasından sonra yaka oyuntusu için örgüyü ortalayın. Önce sağ yaka oyuntusunu -5-3-2-1-1-1 seklinde 2 sırada 1 keserek yapın. Yaka oyuntusundan sonra 7 cm olduğunda beyaz ipi kesin ve sarı iplik ile 2,5 cm. çift lastik örerken ortaya 1 ilik yapın ve bütün ilmekleri kesin. Sonra aynı eksiltmeleri yaparak sol tarafı hep beyaz iplik ile  yaka  oyuntusundan sonra 7 cm düz örgü örün ve ilmekleri kesin.

Kol: İplik ile şişe 36 ilmek atın, 4 sıra düz örgü örün. İpi kesin. Beyaz ipliği takın ve dörtlü lastik örün. Örgü basından itibaren 5 cm olunca düz örgüye geçin. Lastikten sonra her iki kenardan 4 sırada bir ilmek arttırarak toplam 18 arttırma yapın. Örgü lastikten sonra 27 cm olduğunda kol oyuntusu için her iki kenardan 6 defa 2 sırada bir ilmek kesin. Kalan 60 ilmeği bir defada kesin.
BİTİRME: Ön ve arka bedeni sol omuzdan birleştirin. Sarı lastikten başlayarak yaka kenarından 68 ilmek çıkartın, 4 sıra çift lastik örün. 5. sırada ters örgülerde 1 eksiltme yapın, 6.sırayı 5.sıra gibi (1 ters 2 düz) örün. Bu arada ön yaka ucuna 1 ilik yapın. Ön ve arka bedeni yanlardan birleştir omuz teyellerini sökün, ilik karsılarına düğme dikin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git