Daha Kullanışlı Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri

Daha Kullanışlı Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri
12 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.487 kez okundu.

Daha Kullanışlı Mutfaklar İçin Dekorasyon Fikirleri

Kadınlar vakitlerinin oldukça büyük bir kısmını mutfakta geçirirler. Bu yüzden de her kadın mutfağının daha ferah, daha güzel ve daha kullanışlı olmasını ister. Ufak tefek dekorasyon fikirleri ile mutfağınızı daha güzel ve kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Mutfak mobilyalarınızın modern, eski veya klasik olması önemli değildir. Mutfak mobilyalarınız nasıl olursa olsun mutfağınızda yapacağınız ufak değişimlerle mutfağınızın daha güzel, iç açıcı, ferah ve kullanışlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Mutfaklar genellikle kalabalık ve karışık ve hata bazen insan içini sıkan bir görünüme sahip olabilir. Bu nedenle mutfağınızda değişikliğe giderken ilk yapmanız gereken mutfağınızdaki gereksiz objeleri kaldırmak olmalıdır. Böylelikle kendinize dekorasyon yapabilmek için daha geniş bir alan sağlamış olursunuz. Öncelikle dekorasyon yapacağınız, süsleyeceğiniz alanları belirledikten sonra mutfağınıza uygun renk ve tarzda aksesuarlarla mutfağınızı güzelleştirebilirsiniz.

Mutfak dolaplarınızın rengi mutfağınızın nasıl göründüğü ile doğru orantılıdır. Küçük bir mutfağa sahip iseniz mutfak dolaplarınızın rengini beyaz veya açık renklerde seçerek mutfağınızı daha geniş ve daha ferah gösterebilirsiniz. Mutfak dolaplarınızın rengini beğenmiyorsanız kendiniz de istediğiniz renkte boyayabilir ya da dolap kulplarınızı değiştirerek mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Mutfak dolaplarınız eski ise ve bundan rahatsız oluyor iseniz fazla harcama yapmadan mutfağınızdaki kırılan veya bozulan dolap kapaklarını çıkartarak açık raflara sahip olabilirsiniz. Dolaplarınıza ve raflarınıza renk katmak isterseniz de içlerini renkli kağıtlarla kaplayabilir veya boyayabilirsiniz.

Mutfağınızda masa kullanma imkanınız var ise mutfağınıza masa seçerken kullanışlı ve rahat olmasını göz önünde bulundurmalısınız. Mutfak pencerenizin önüne yerleştireceğiniz sedir mutfak masası ve minimize sandalyelerle daha rahat oturulabilecek geniş bir yer elde edebilirsiniz. Geniş bir mutfağınız varsa köşe takımlı mutfak masalarını tercih edebilirsiniz ki bu takdirde gününüzün çoğunu mutfakta geçirmeniz halinde daha kaliteli molalar da verme imkanınız olmaktadır. 260

Mutfaklar için aydınlama konusu da oldukça önemlidir. Mutfağınızı olduğundan daha kullanışlı, daha güzel gösterebilmek için aydınlatma seçerken dikkatli olmalısınız. Mutfağınız küçük ve de karanlık ise mutfakta olmaktan keyif almanız mümkün değildir. Bu nedenle de mutfaklarda yeterli aydınlatmanın sağlanması oldukça önemlidir. Özellikle tezgah, ocak ve dolap içlerine de ekstra aydınlatmalar yaparak daha verimli bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git