Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyon Fikirleri
21 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 877 kez okundu.

Ev Dekorasyon Fikirleri
Hava sıcaklıklarının artmasıyla evlerde temizlik ve bakım işleri başlamaktadır. Kimi zaman rutin badana boya, detaylı temizlik ve bakım onarımı yapılmakta, kimi zaman ise eski görünüm değiştirilip, daha yeni dekorasyon ile evin havasını etkileyecek yenilikler yapılmakta kışın olumsuz havası atılarak yaz havası yavaş yavaş evlerin içine dolmaktadır. Daha kış gelmeden yaza girerken kışa hazırlık yapılmaya çalışılmaktadır.

Ev Dekorasyonu evin bütçesine göre değişiklikler göstermektedir. Bazen en uygun fiyatla çok havalı bir görünüm sağlanmaktadır.  Evde değişiklikler  yaparken göze hitap etmenin yanında evin bütçesine de fayda sağlanmasına dikkat edilmelidir.  Aynı anda birden fazla yarar sağlanarak bir taşla iki kuş vurulmuş olmaktadır.
Dekorasyon sektöründeki değişiklikler göze çarpmaktadır. Evlerin iç dizaynında değişiklikler yapılırken, son zamanlarda dış dizaynında da değişiklikler yapıldığı görülmektedir. Bu değişiklikler bazen zorunlu olarak yapıldığı, doğalgaz ısınmasının daha etkili olması için yapıldığı görülmekte olup, bazen de güzel gören güzel bakar misali evin görünümü değiştirmenin etkili olduğu görülmektedir.

Doğalgaz gelen kentlerde ilk yıllarda şehir şantiye havasına bürünmektedir. Toz duman, su kesintileri, çamur balçık, araç trafik akışının değiştirilmesi v.b. olumsuz etkileri şehir sakinlerini etkilemektedir. Bu durum şehirde yaşayan tüm insanları çok yönlü olarak olumsuz etkilemekte ancak ilerleyen zaman içerisinde bu dönüşümün ne kadar gerekli olduğu ortaya çıkmaktadır. Daha temiz daha yaşanabilir bir çevre oluşması için bunca çekilen çileye birkaç sene sabredilmesinin gerektiği çok net görülmektedir.

Son yıllarda evlerimizin ısınma sistemleri değişmekte, kömür yakıtından vazgeçilerek doğalgaz yakıtı kullanılmaktadır. Evin ısınması doğalgaz ile yapılacağından yalıtım yapılması zorunluluk arz etmektedir. Doğalgaza geçiş maliyetli olduğundan evin yalıtımı yapılırken evin görünümü de güzelleştirilmiş oluyor. Bu değişiklik kışın yüksek doğalgaz faturaları minimuma indirilerek evin bütçesini olumlu yönde etkilemektedir.

Baharda yaza hazırlanırken aynı zamanda kışa hazırlıkta ağustos böceği gibi olunmamakta, çabalayarak çalışarak emeğin karşılığını aslan yattığı yerden belli olur sözünü doğru çıkarmış oluyoruz. Ne de olsa doğrudan faydası kendimize, daha sonraları misafirlerimize ve tüm mahallemize, ilçemize, şehrimize etki etmekte oluyor. Örneğin Bodrum ilçemizin tüm binalarının beyaz olması gibi hem görünüm hem de güneş ışığından az etkilenmiş ve ilçeye ayrı bir hava katmış olmaktadır. Her yer Bodrum gibi olsa keşke.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git