Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar
9 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 989 kez okundu.

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Günümüzde ev dekorasyonuyla ilgili yapılacak çeşitli bilgilendirmeler vardır, kimisi kulaktan duyma, kimisi aile tavsiyesi ama en önemli insanın huzurlu hissedebileceği kendisine rahat hissetmesini sağlayan dekorla kullanması hem ev hayatındaki huzuru hem de kişinin yaşam kalitesini yükseltmesinde büyük bir fayda sağlayacaktır.

Evinize gelişi güzel yapılan dekorlar bazen hayatı o kadar zorlaştırmaktadır ki, insanlar evlerinde yeterli derecede verim alamamaktadırlar. Bunun sonucunda insanlar evlerinde boğulmuş , sıkılmış ve huzursuz olabilirler.

Günümüz koşullarında artık insanlar sadece ev olsun diye ev almıyor, insanlar hayat kaliteleri yükseltmek amaçlı evler alıyor, İnsanlar sadece kafamızı sokacak bi evimiz olsun demiyor. Yaşanacak bir evimiz olsun diyor ve, ev alımlarının son yıllarda % 70 kısmını dekoratif evler almaktadır.

Evinize yapacağınız dekorlar ile ilgili size tavsiyelerim;

Öncelikle evimizde atılmasına kıyamadığınız ve gelişi güzel bırakılan eşyalarla vedalaşın çünkü bu eşyalar sizin hareket alanınızı küçültmekle kalmayıp evinizin iç hacmini de küçülterek sizin daha rahat edebileceğiniz hareket kabiliyetini ortadan kaldırmaktadır.

Mesela evimizin oturma odası zamanımızın büyük bir kısmını almaktadır. Oturma odasında çok ışık gerek yoktur hafiften loş ışık kullanmanızı koltuklarınızın sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde fazla alan kaplamayan yerde ve yoğunlukta olması gerekmez hareket alanınızı arttırın sakın salonun ortasında büyük bir sehpa koymayın sadece ihtiyacınıza göre bir sehpa kullanınız renkli ya da süslü eşyalarınızı bi sehpada sabitlemeyin duyarı veya televizyon dolabını kullanınız.
Pek çoğumuz yatak odasını sade uyumak için kullanmaktadır ve çoğunlukla kullanılmayan eşyalar için bir depo olarak görülmektedir. Halbuki yatak odasında bulunan eşyalar kafamızda o kadar yer kaplamaktadır ki, insanın uyumadan önce ve uyandıktan sonra gördüğü şeyler hayatına yön vermektedir. Yatak odanızda kendinize ait ferah alan yaratın, eğer yatak odanız küçük ise yatan odanızda bulunan dolabı mümkünse başka bi odada bulundurunuz. Yatak odanızda sadece yatağınıza odaklanmış bir hayat oluşturunuz diğer abajürleri sabitleyiniz ve rahat bir uyku yapacağınız konforlu bir alan yaratınız ve sakın ışığın odanıza girmesine izin vermeyin.

Mutfak çok kişinin özelliklede bayanların çok uğrak bi alanıdır. Aynı tavsiye burada da uygulanabilir Buzdolabı, bulaşık makinası bunları ortada kalması bizi rahatsız eder. Bunları yapabildiğiniz kadar, gömme olarak yapmanız sizin için daha kullanışlı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git