Ev Dekorasyonunda Yapılması Gerekenler

Ev Dekorasyonunda Yapılması Gerekenler
11 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.040 kez okundu.

Hayallerimizi hep yüksek tuttuk. Fakat küçükten de olsa mutlak bir yerden bir başlangıç yapmışızdır. Bunlar bizim tercihlerimizi oluşturmaz mı?

Belki de bir çoğumuz önce yaşam alanımızdan başlamışızdır. Hayatımızın bir çok bölümünü orada geçiririz. Peki şıklık mı rahatlık mı dersek? Hem şık hem rahat olsun dediğinizi duyar gibiyim. Hiç düşündünüz mü istediğimiz olmadığı zaman ne harikalar yaratsak da mekanımıza her zaman dekorasyonun gözümüze itici gelme olasılığı vardır.

Ben bu itici olasıkları en aza indirgemek için sizlere dekorasyon önerileri paylaşmak ve ufak detaylara yer vermek istedim.

Öncelikle tarzınız önemli . Kelime anlamını iyi kavramak gerekir. Sizi istediğiniz alana yönlendirir. Evim küçük diye dert etmeyin , küçük alanlarda da rahat ve istediğiniz ortamları yaratmak mümkün. Evin metrekaresi ne olursa olsun fazla eşya ile yorgun geldiğiniz evinizde daha çok yorulursunuz.

Halılarınızı koltukların altına almanız ve ya alınamayacak durumda ise en az koltukların ayak kısımlarına gelecek şekilde ayarlamanız gerekir.

Eşyaların seçimi sizi duvarınızın rengini belirlemeye yönlendirir. İlk olarak eşyamıza karar vermeliyiz ki duvarlar da yanlış renk seçimleri oluşmamalı. Çünkü bir müddet sonra duvarların üzerinize geldiğini düşünmeye başlarsınız. Aydınlatmada da tek bir ışık seçimi yanlış olur. Değişik objeler tavandan aşağıya düsen ledler duvar aplikleri vs.. kullanılmalıdır. Evet sıra gelelim renklere . en az 3 renk bir evin şık görünümüne yeterlidir. Daha fazla renk konsantrenizi bozar odak noktalarımızı değiştirir.

Odak noktası demişken en önemli ve son detayı paylaşmak istiyorum. Evinizde bir nokta belirleyin . Örneklendirirsek şömine , tv ünitesi , kütüphane ,tablo vs.. bu eşyalara göre evi dekore etmek hem sizde kolaylık sağlayacak hem de evinizi daha düzenli bir hale getirecektir.
Ve eklemek isterim. Herkes aynı bütçeyle tercih yapamıyor ne yazık ki. Bir çok kişi kendi çapında küçük dünya yaratmaya çalışıyor. Tercihlerinizde sonradan değişimler yapmamaya çalışmalısınız. Kullanışlı ve çok amaçlı eşyalar kullanmaya özen göstermelisiniz. Çünkü sonradan fikir değiştirmek cebinizde bir miktar zarara sebep olur. Seçimlerinizi yapmadan önce bol bol düşünmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git