Örgü Bebek Lif Modelleri

Örgü Bebek Lif Modelleri
26 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 1.910 kez okundu.

Bebeklerin hassas tenine narin bir şekilde dokunan örgü bebek lifleri, onları sadece temizlemekle kalmayıp gözeneklerini de canlandırıyor. Bebeklerin ciltleri her türlü tahrişe oldukça açık olduğundan, özellikle banyo sırasında çok dikkatli olmak gerekiyor. Plastik esaslı lifler bebeklerin hassas cildi için büyük tehlike arz ediyor. Bu yüzden özellikle doğal ip ve yünlerle örülen bebek lifleri, bebeğinizin hassas tenini koruyarak temizlemenizi sağlıyor.
Son yıllarda örgü bebek liflerinde annelerin ilk tercihi eldiven modellerden yana oluyor. Banyo sırasında oldukça hareketli olan bebekleri kontrol etmek zor olduğundan, eldiven biçiminde tasarlanan örgü bebek lifleriyle anneler aynı anda hem bebeği kavrayıp hem de onları temizleyebiliyor.

Eldiven modellerin yanı sıra sevimli desenlerin işlendiği bebek lif modelleri de annelerin ilk tercihleri arasında. Böylece bebekler hem bu desenlerle eğleniyor hem de hassas tenleri tahriş olmadan temizleniyor. Örgü bebek lifleri kare, dikdörtgen, yuvarlak modellerde de tasarlanabiliyor.

Özellikle tığ işi örgü bebek lif modelleri hem kullanım açısından büyük kolaylık sağlıyor, hem de dikiş gibi herhangi ekstra bir işleme tabii tutulmadığından bebeklerin cildine zarar vermiyor. Şiş örgü bebek lifleri için de aynı şeyi söylemek mümkün. Bebeklerin narin cildine zarar vermemek için mümkün olduğunca az dikiş ya da ekleme içeren örgü lif modelleri tercih etmek gerekiyor.

Desenli örgü lif modellerinin yanı sıra kız bebekler için pembe, erkek bebekler içinse mavi renk iplerle örülen, düz örgülü bebek lifleri de oldukça kullanışlı ve yumuşak olduğundan sıklıkla tercih ediliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git