Örgü Bebek Şapka Modelleri

Örgü Bebek Şapka Modelleri
21 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 2.146 kez okundu.

Birbirinden sevimli örgü şapka modelleri bu yıl küçük hanımlar ve beyler için modanın vazgeçilmez parçaları olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle kış aylarında, bebeklerin henüz kıkırdak dokusundan oluşan ve oldukça hassas olan başlarını soğuktan korumak için birbirinden sevimli örgü bebek şapka modelleri anneler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Örgü bebek şapkaları, bebeklerin başına tam oturan modellerin yanı sıra daha geniş ve salaş olarak da tasarlanıyor. Bunun yanı sıra kulakları da kapatan örgü bebek şapka modelleri, annelerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Daha küçük ve ilk aylarında olan bebekler için boyundan bağlanan örgü şapkalar daha sık tercih edilirken; bebekler büyümeye başladıkça boyun bağlarına ihtiyaç azalıyor.

Çiçek, püskül, kulak gibi küçük ve sevimli detaylarla süslenen örgü bebek şapkaları, bebeklerin eğlenmelerini de sağlıyor. Bunun yanı sıra tavşan, kedi gibi sevimli motiflerin işlendiği örgü bebek şapka modelleri, bebeklerin şapkalarıyla mutlu hissetmelerini sağlıyor. Tığ işi bebek şapka modellerinin yanı sıra şiş örgüyle de bebeklere şapka tasarlamak mümkün.

Bebeklere örülen şapkalarda ip seçimi büyük önem taşıyor. Tenlerini kaşındırıp tahriş edecek aşırı yünlü ya da tüylü iplerden örülen şapkalar, fayda sağlamak yerine zararlı olabiliyor. Ayrıca şapkanın tüm detaylarını mümkün olduğunca örgü sırasında tamamlamak ve bebeklerin tenine dikiş ipi değmesi olasılığını azaltmak da örgü bebek şapka modelleri için önemli bir parametre olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla örgü bebek şapkalarında model kadar kullanılan malzemelere de dikkat etmek gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git