Örgü Bebek Takımları

Örgü Bebek Takımları
2 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 1.594 kez okundu.

Birbirinden sevimli örgü bebek takımları, annelerin ve anne adaylarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Evde kendiniz örebileceğiniz modellerin yanı sıra hazır örgü takımlarla da bebeğinizi hem rahat ettirebilir hem de oldukça sevimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Genellikle tığ işi örgü bebek takımları daha çok tercih edilmektedir. Bunun nedeni daha kısa sürede örülüyor olmaları ve daha az malzeme gerektirmeleridir. Ayrıca tığ işi örgü bebek takımlarına çiçek gibi çeşitli motifler eklemek de daha kolay ve hızlı olmaktadır. Daha ince örgü bebek takımlarını da tığla örmek hem daha hızlı hem daha az masraflı olacaktır. Ancak kalın ipler tercih edilecekse tığ işi örgüler çok sık tercih edilmez.
Şişle yapılan örgü bebek takımları daha profesyoneldir ancak özellikle soğuk kış aylarında bebeğinizin korunmasını sağlar. Özellikle düz örgü ve bebeğinizin cildini tahriş etmeyecek yün iplerle yapılan, şişle örülen bebek takımları hem bebeğinizin soğuktan korunmasını sağlayacak hem de rahat kıyafetler içinde zorlanmadan hareket etmesi mümkün olacaktır.

Örgü bebek takımları genellikle kız bebekler için pembe renk tonlarında karşımıza çıkarken, kız bebekler içinse mavi renkler daha sık tercih ediliyor. Geleneksel olarak kız ve erkek bebekler için kullanılan bu renkler dışında renkli ve cıvıl cıvıl turuncularla, sarılarla ya da kırmızılarla örülmüş bebek takımları da bulmak mümkün. Birçok örgü dergisi ve web sitesinde bebekleriniz için nasıl örgü takımlar hazırlayacağınıza dair açıklamalar bulabilir ya da hazır örülmüş birbirinden sevimli takımları tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git