Örgü Lif Modelleri

Örgü Lif Modelleri
6 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 7.565 kez okundu.

Hemen hemen her bayanın sıkılmadan ördüğü lifler, sadece hayal gücünüzle sınırlı sayıda modele sahip. Gerekli malzemelere ve tasarlama gücüne sahip olduğunuz takdirde birbirinden güzel yüzlerce farklı modelde lif örebilirsiniz. Klasik tığ işi liflerin yanı sıra şişle de rengârenk lifler örebilirsiniz.

Tığ işi lifler öncelikle klasik modellerle tercih edilmekteydi. Çizgili, çapraz, yuvarlak gibi tığ işi modeller yerini yavaş yavaş daha özel ve üzerine düşünülmüş örgü lif modellerine bırakmaya başladı. Özellikle yakın zamanda oldukça sık tercih edilir hâle gelen eldiven biçimindeki lifler, özel tasarlanan örgü liflerden bazılarıdır.
Genç kızların çeyizleri için, annelerin de kızlarının çeyizine koymak için vazgeçilmez olarak tercih ettiği örgü lifleri, küçük plastik halkalar yardımıyla uzun modeller hâlinde de örebilirsiniz. Ayrıca püsküllü ipler kullanarak özellikle çiçek motifli örgü lif modellerine hareket katabilirsiniz.

Son zamanlarda özellikle farklı boyutlarda örülen yuvarlak liflerin üst üste birbirine dikilmesiyle oluşturulan çiçek motifli lifler bayanlar tarafından oldukça sık tercih ediliyor. Yapılışı oldukça kolay olan bu modeller özellikle genç kızların çeyizlerinde sık sık karşımıza çıkıyor.

Tığ işi liflerin yanı sıra şişle örülen eldiven şeklindeki lifler de oldukça şık ve kullanışlı. Düz haroşa örgünün yanı sıra farklı sıra ve biçimlerdeki şiş örgüleriyle de birbirinden güzel lif modelleri elde etmek oldukça kolay. Ancak tığ işi örgüyle liflerin üzerine yazı yazmak ve çeşitli desenler işlemek daha kolay oluyor. Özellikle son zamanlarda bayanlar beğendikleri bir resmi tığ işi örgüyle liflerin üzerine işleyerek oldukça güzel lif modelleri ortaya çıkarıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git