Örgü Pazar Çantası Nasıl Yapılır?

Örgü Pazar Çantası Nasıl Yapılır?
19 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 926 kez okundu.

Örgü Pazar Çantası Nasıl Yapılır?

Birçok hanımların pazara alış veriş yapmaya giderken artık ellerinde poşetlerle gelmesi yerine daha iyi bir şekilde sizler de kendi Pazar torbanızı yapabileceksiniz. Daha doğrusu bir Pazar çantası haline getireceğiniz bu harika örgü sayesinde de sizler de şirin ve kullanışlı bir çantanızı kendiniz oluşturmuş olacaksınız.

Krem rengi pamuk ipliği Bej rengi pamuk ipliği 6 mm tığ İğne ile birlikte de artık sizler de daha iyi bir şekilde pratik yoldan artık Pazar çantanızı oluşturabileceksiniz. 1.tur: Krem rengi iplikle 3 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir çekip içine 10 trabzan yapalım. 2.tur: 3 zincir çekerek başlayıp her ilmek üzerine 2 kez batarak 20 trabzan yapalım. 3.tur: Bu turda ise yine 3 zincir ile başlayıp 1 ör bir artır ( aynı yere 2 defa ) ile devam ederek 30 trabzan yapıyoruz. 4.tur: Bu turda 1 zincir 1 trabzan olarak örüyoruz. Her ilmek üzerine 2 kez batıyoruz. 60 trabzan yapıyoruz. 5.tur: Bir önceki turda zincirlerin üzerine batarak aynı yere 1 trabzan, 1 zincir, 1 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki yuvaya geçip aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. 6.tur: Bu turda ise V dikişlerin arasına batarak 1 trabzan 2 zincir 1 trabzan olarak turu tamamlıyoruz.

Çanta modeli yapılışı bu kadar arkadaşlar. 5 ve 6. turu tekrar ederek istediğiniz uzunluğa en az 25 tur kadar örüyorsunuz. Böylelikle de bu harika örgü sistemini de ele alarak daha iyi bir şekilde de sizler de Pazar çantanıza sahip olmuş olabileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git