Patik Örgü Modelleri

Patik Örgü Modelleri
7 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 3.024 kez okundu.

Örgü patikler geleneksel el sanatlarımız sonucu ortaya çıkan en değerli kullandığımız ürünlerin başında gelmektedir. Örgü işlerinin arasında en çok yapılan patikler, evin içerisinde özellikle kış aylarında giydiğimiz şık ve zarif örgü ayakkabı görünümlü modellerdir. Örgü ören bayanlar tarafından en çok yapılan modeller arasında tabiki de patikler gelmektedir. Modası hiçbir zaman geçmeyen örgü modelleri yeni örgü işine başlayan bayanların kesinlikle öğrenmek isteyecekleri ve kış aylarında ayaklarını sımsıkı saran ve ısıtan modelleri öğrenmek arzusu içindeyseniz o zaman birbirinden değişik şık tasarımları sizlerde kendinize yapabilirsiniz.

Soğuk günlerin kurtarıcıları olan örgü patik modelleri, toplumumuzda birçok kişi bunları örmekte ve hala bıkmadan usanmadan bu el emeği göz nuru geleneği sürdürmekteler. Bu patikler sayesinde hem sağlığımdan olmuyoruz hem de tarzımıza tarz katmış oluyoruz. Bundan dolayı da kim ayaklarında görmez istemez ki. Örgü patik modelleri özellikle renk ve desen konusunda kendini büyük oranda aşarak bayanların gözdesi olmak istediğini görmekteyiz. Birçok örgü patik modellerli üzerinde renk kombinasyonunu be birbirine giren değişik desenleri içerdiğinden dolayı görsel açından hem daha hoş hem de oldukça zengin görünmektedir. Ayrıca da bazı patiklerde kullanılan taşlar, boncuklar ve pullar sayesinde patikler oldukça tercih edilmektedir.

Özellikle bu senenin gözdeleri olan patik modelleri arasında olanlar gül motifli, çiçek motifli patikler daha çok ilgi görmekteler. Birbirinde farklı renklerin içinde hayat bulduğu örgü patikler şiş veya tığla yapılan tekniklerin sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Aynı zamanda da patik modelleri arasında en ilginç olanlar bot patikler, püsküllü patikler vb. modelleri sizlerinde kesinlikle ayaklarınızda görmenizi isteriz. Patik modelleri geçmişimizden bizlere miras kalırken sonradan birçok değişik model ve tasarımları ile geliştirilmiştir. Sizlerde geleceğinizden size kalan mirasınıza sahip çıkarak el emeğinizi kendiniz oluşturabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git