Teknolojik ürün satan bir mağazada dekorasyon nasıl olmalıdır?

Teknolojik ürün satan bir mağazada dekorasyon nasıl olmalıdır?
30 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 707 kez okundu.

Teknolojik ürün satan bir mağazada dekorasyon nasıl olmalıdır?

Her mağazanın kendine has bir dekorasyonu olmak zorundadır. Bir mağaza ne satıyorsa veya neyi tanıtıyorsa ona göre mağaza dekorasyonunun yapılması gerekir. Teknolojik ürünler satan bir mağazadan bahsedecek olursak, mağazanın renkli ve hareketli, ama en çok ta teknoloji ve bilişimi andıran bir dekorasyona sahip olması gerekir. Günümüzde birçok teknolojik ürünler satan mağazalar bulunmaktadır. Bu mağazalara baktığımızda genellikle turuncu veya mavi gibi renklerin kullanıldığını görebilirsiniz. Mağaza adının olduğu levhaların renkli ve hareketli, hatta ışıklarla donatıldığına şahit olabilirsiniz. Teknoloji olarak adlandığımız sektör, her geçen gün değişkenlik gösteren, yeni ürünlerin üretildiği bir sektördür, dolayısıyla dekorasyonlarda da, değişkenliğin olabileceğini ifade eden dekorasyonlar olması gerekir. Mağazaya girerken bile, girişte öyle bir ışık ve renk kullanılması gerekir ki, girmeden önce teknoloji ürünlerinin satıldığı anlaşılsın.

Teknolojik ürün satan bir mağazada dekorasyon nasıl olmalıdır? Diye birine sorarsanız, muhtemelen kişinin önerecekleri dekorasyonlardan bazıları; renkli dekorasyonların kullanılması veya açık renklerde ve tonlarda dekorasyonların ve desenlerin kullanılması, bunun yanı sıra renklerde ve dekorasyonlarda hareketliliğin olması gerektiğini ifade edebilirler. Mağaza adının olduğu levhada bile, örneğin mağaza adını ön plana çıkaracak renkler kullanılması gerekir. Teknolojik ürünler satan bir mağazayı düşündüğünüzde, akla hareketlilik ve renk gelir, çünkü teknoloji gerçekten çok hareketli bir dünyadır ve her geçen gün uzmanlar yeni ürünleri ortaya koymak için çalışıyorlar. Dolayısıyla hareketliliği ifade eden dekorasyonlar olması gerekir.

Teknoloji kolay bir sektör değil ve mağazanın ürünleri otomatik olarak satması gerekiyor. Bu yüzden dokunmatik ekran ve akıllı telefonları ilk üreten Apple bugünlerde mağaza dekorasyonunu geçin, insanlar sadece Apple’ın logosunu görünce ürünleri denemek veya satın almak istiyorlar. Teknolojik ürünlerde ürünlerin kendisini otomatik satması çok önemlidir ve bunun için de mağazalarda kullanılan renkler ve desenler, mağaza tasarımının müşteriyi etkileyecek ama yormayacak şekilde renklerin ve desenlerin kullanılması gerekiyor. Genelde teknolojik ürünler satan mağazalar dekorasyon ve renklendirme için; turuncu, mavi, beyaz ve gümüş gri gibi parlak renkler kullanmaktadır. Bu tür mağazalarda kullanılan renkler her zaman parlaktır, kesinlikle mat değil.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git