Tığ İşi Atkı Yapılışı

Tığ İşi Atkı Yapılışı
4 Mart 2014 tarihinde eklendi, 2.969 kez okundu.

Havalar bir ısınıp bir soğurken hastalanmak istemeyiz. Bu havalar için oldukça kullanışlı hem üşümemizi engelleyen hem de terletmeyen bir atkı ve şapka modeli var elimizde.

Tığ ile yapıldığı için biraz uğraştırabilir ama sizler için ayrıntılı bir şekilde anlattık.

Daha önce çiçek modelleri yazımızda örnekler vermiştik. İsterseniz sizler o bu modellerimizden beğendiklerinizi kullanabilirsiniz.

Örgü çiçek modelleri için tıklayınız.

Tığ no : 2,5

Örgü şekli : trabzan

Yapılışı

ATKI: Renk sıralamasına göre 9 adet çiçek motifi yapılır. Son sırada birbirine eklenir. Her iki ucuna 3335, 208 ve 4430 renk no’lu iplikler ile püskül yapılır.

PÜSKÜL YAPILIŞI: Aynı yere batırarak 2 trabzan 3 zincir yapılan 2 trabzanın arasına 1 trabzan 3 zincir yapılan trabzanın arasına 1 trabzan …. yapılır. 6 cm örülür ucuna fıstık yapılır.

BERE: 208 renk nolu iplik ile 45 cm zincir çekilip birleştirilir. İçine model uygulanarak 14 cm örüldükten sonra trabzanların arasındaki zincirler yapılmadan 1 sıra örülür. Sonraki sırada 2 şer trabzan atlanarak 1 er trabzan yapılır. Bere boyu 16 cm de büzdürülerek toplanır. Berenin ön tarafına 3335 renk nolu iplik ile örülen sırasına kadar 1 adet motif örülüp dikilir. Berenin başlama yerine 208 renk nolu iplik ile 1 sıra trabzan yapılır. Etrafına tüm renkler kullanılarak fıstık yapılır.

150-çiçekli

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git