Yeni Vitrin Örnekleri

Yeni Vitrin Örnekleri
28 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 4.413 kez okundu.

Vitrin, yıllardan bari evin başköşesinde yerini almış, kristal yahut değerli cam eşyalara ev sahipliği eden dolaptır. Böyle bir dolap için en önemli örtülerin hazırlanması da çok doğal olsa gerek.

Evin başköşe konuğu vitrin için hanımlar yıllarca yeni modeller aramış denemiş, örtmüş, yakıştırmamış ve en yeni vitrin örneklerini bulma çabası içine girmişlerdir. Son zamanlarda ise çevrede ve internette gördükleri yeni vitrin örneklerini örmüş önce kızlarının çeyizlerine sonra kendi vitrinlerine koymuştur.

 

Beyaz vitrin modeli

Vitrinde bulunan nazik ve kırılgan eşyaların yanına yakışması için hanımlar genelde ince ve sade örtüleri seçmektedirler. Bunlar eşyaların güzelliğini ortaya çıkartacak ve kendini de bir şekilde göstermeyi başaracak tarzda örülmüştür. Bu incecik el işlerini insanı yorsa bile sonuçtaki güzelliği düşünerek hanımlar bunları örmüş veya ören ve bunları satan kişilerden yeni vitrin örneklerini satın almışlardır. Modern çağa ulaştıkça unutulması beklenen vitrin örtüleri tam tersine modernleşmeye gitmiştir. Boncuklu şekilleriyle spor bir hava katıp gayet spor bir salonda severek kullanılabilmektedir. Daha birçok şekli ile gönüllerde taht kuran bu örtüler şıklığın, zarafetin bir simgesi olarak evlerimize konuk olmaktadır.

Sonuç olarak yıllar geçse de vazgeçilmeyecek bir ev aksesuarı olarak gönüllere taht kurmaya ve evlerin baş kösesindeki vitrinlerde yerlerini almaya devam edeceklerdir. Ve ev hanımları yeni modeller aramaktan, bulmaktan, örmekten ve üretmekten asla vazgeçmeyeceklerdir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git